
Grüne Woche er i gang
Grüne Woche, verdens største mat- og drikkemesse, er i gang i Berlin. Her kan du se hvem som er med fra Norge i 2016.

I år deltar Norge for 29. gang, og den den norske deltakelsen er et ledd i å bygge Norge som mat- og reiselivsnasjon.

Norges deltakelse på Grüne Woche skal bidra til å styrke omdømmet for norsk mat og reiseliv. Målet er å stimulere til samarbeid og nyskaping på tvers av geografiske grenser og næringsgrenser. I 2016 er vel 70 utstillere fra Nord-Norge, Sørlandet og Østlandet (Oslo-regionen) som representerer Norge i Berlin. I tillegg er det noen utstillere som betegnes som «nasjonale».
Mat- og landbruksminister Jon Georg Dale åpnet for øvrig den store norske standen på Grüne Woche i dag.
– Fantastisk åpning

– Vi har hatt en fantastisk åpning på Grüne Woche i Berlin, melder markedssjef Hege Kvervavik for Smakfulle Rom, en av de mange norske utstillerne.
Smakfulle Rom og H&L - Sørum Aktivitetspark er en av mange norske utstillere på gigantmessen. Med naturlig mat, gode smaker og en god porsjon aktivitet ønsker de å tiltrekke seg reiseliv både i og utenfor Norge.


– Dette er stort, og vi gleder oss til å vise oss frem for både det tyske reiselivet, men ikke minst for alle som tar turen fra Norge til denne messen, sier eier og daglig leder av Smakfulle Rom, Stine Kirkeby. Hun sier videre at de har blitt godt kjent med de andre utstillerne kommer til å samarbeide med flere av disse fremover.

Fursetgruppen med norsk restaurant
Fursetgruppen har for øvrig ansvaret for den norske restauranten på Grüne Woche.
Det er sjette året på rad at Fursetgruppen har ansvaret for dette.
Les også: Norske matskatter skal opp og frem
Dette er de norske utstillerne på Grüne Woche
Østlandet (Oslo-regionen)
Basarene | |
Braastad's epler | |
Brødrene Brubakken AS | |
DS Skibladner | |
Dyre Gård | |
Dyrsku'n Arrangement AS | |
Egge Gård | |
Ek Gårdskjøkken AS | |
Fahlstrøm Bar & Grill | |
Fruktbygda | |
Hadeland Viltslakteri |
Hauan gård | |
Klatring på Grensen AS | |
Klækken Hotell | |
Kulturarv - Vestfold fylkeskommune | |
Kvelde Mel AS | |
Lamepland Hotell | |
Lasse Liten | |
LEGA | |
Max Ivan | |
Nasjonalmuseet | |
Norsk Akevittfestival | |
Norsk Bergverksmuseum | |
OKRM Buskerud og Vestfold | |
Quality Hotel Tønsberg | |
Restaurant Slippen | |
Sjødalstrand Gård | |
Skafferiet | |
Smakfulle Rom AS | |
Strand restaurant | |
Sundbytunet bryggeri og destilleri AS | |
Sørum Aktivitetspark | |
Thorbjørnrud Hotell | |
Villa Mat og Mer | |
VisitOsloRegion v/Visit Horten | |
VisitOsloRegion v/Visit Halden | |
VisitOsloRegion v/Visit Fredrikstad & Hvaler |
Nord-Norge
Hoelstuen AS | |
Arktisk Meny | |
Tromspotet/Art nor | |
Havgull | |
Reisa | |
Hjerttind Rein | |
Grüne WocheInternationale Grüne Woche Berlin arrangeres på Messe Berlin fra fredag 15. til søndag 24. januar 2016 Er en av verdens ledende forbrukermesser for landbruk, mat og reiseliv Over 415 000 besøkende 1650 utstillere fra 70 land 70 landbruksministre fra alle verdens kontinenter og et rekordstort antall utenlandske delegasjoner var innom messen i fjor Om lag 5000 journalister er akkreditert I fjor ble det omsatt varer for 48 millioner euro i løpet av Grüne Woche Nettside: Gruenewoche.de Norge og Grüne WocheNorge deltar i år på messen for 29. gang Landbruks- og matdepartementet står bak den norske deltakelsen sammen med Innovasjon Norge og Norges ambassade i Berlin I 2016 er vel 70 utstillere fra Nord-Norge, Sørlandet og Østlandet som representerer Norge i Berlin. Den norske deltakelsen på Grüne Woche er et ledd i å bygge Norge som mat- og reiselivsnasjon. Norges deltakelse på Grüne Woche skal bidra til å styrke omdømmet for norsk mat og reiseliv. Polar Park | |
Mack bryggeri | |
Lyngen Reker | |
Hurtigruta | |
TrastiogTrine | |
Davvi Siida AS | |
Finnmark Rein AS | |
Kranes Kjøkken | |
Ostemaker Øverli | |
Vadsø fjordhotell | |
Vega Havhotell | |
Hildurs Urterarium | |
Han sylte | |
Bådin | |
Kaffebrenneriet Forvik | |
Inga Sami Siida | |
Martahaugen Gård | |
Arctic salt | |
Nord Reker | |
Nordnorsk reiseliv |
Sørlandet
Røyland Gård | |
Jens Eide | |
Hillestad | |
Lillesand Hotel Norge | |
Fiskeeksperten Reinhartsen | |
Kristiansand Dyrepark | |
Lindesnes Fyrmuseum | |
Nøgne Ø | |
Det Norske Brenneri | |
Hovden Fjellstoge | |
Lindesnes Havhotell | |
Visit Sørlandet/Grimstad Turistkontor | |
Visit Sørlandet/Visit Setesdal |
Nasjonale
Tine | |
Hanen | |
Norsk Gardsost | |
Arcus |