
Snøhotellet på Bjorli åpnes i helga
Landets fremste iskunstner, Peder Istad, smykker i disse dager for andre gang ut et ishotell på Bjorli. Sammen med en hollender og to svensker legger moldenseren i år en helt annen profil på ishotellet enn han gjorde i fjor. Snøhotellet, som skal åpnes 20. desember, huser i år nemlig et kapell.
Den største utfordringen for Peder Istad denne vinteren er å lage ei snøkirke i hotellet: Et alter, en alterring og en altertavle i is og snø.

White wedding
Det åpner også for såkalte å for såkalte white weddings, hvite bryllup. I Europa er det mange som drømmer om å gifte seg i ei snøkirke. I vinter
ligger det også til rette for gudstjenester og barnedåper i snøkirken på Bjorli.

Åpning lørdag
Snøhotellet har 12 soverom, hvert med sitt særpreg og egen bar. Alt skal stå klart til åpningen lørdag 20.desember.
Sist vinter var over 5000 på omvisning i det første snøhotellet på Bjorli. 450 av dem overnattet i varme soveposer.
I fjor ble også hotellet åpnet i desember. I mai i år var hele hotellet smeltet bort..