
Lanserer sukkerfri drink- og cocktailmeny
Baroque i Bygdøy Allé blir Norges første serveringssted som lanserer en sukkerfri drink- og cocktailmeny.
Rektor ved European Bartender School, Steinar Jensen, har utviklet en sukkerfri drink- og cocktailmeny på Baroque i Oslo.

På kvelden torsdag 28. november presenteres Norges første sukkerfrie drink- og cocktailmeny for presse og andre interesserte.
– Der blir det mulighet for smaksprøver. Dessuten blir det en presentasjon av ide, trender og utvikling, sier Steinar Jensen, bartender og rektor ved European Bartender School.
– Her er det ingen kompromisser, kun det beste fra to verdener; helse og eksepsjonelle smaksopplevelser, legger han til.
Ernæringsfysiolog og bartender
Menyen presenteres av Mari Mundal Kroghus (Improving Lives, idéskaper, ernæringsfysiolog og personlig trener) og nevnte Jensen (European Bartender School & Baroque, menyutvikler, rektor og bartender).
Dessuten er det representanter for Soma, som er leverandør av Steviosa, som er brukt som erstatning for sukker i drinkene.
Pasjonsfrukt Martini
Her er en av de sukkerfrie drinkene som presenteres på menyen, nemlig «Pasjonsfrukt Martini»:
4 cl Tanqueray 10
4 cl fersk sitronjuice
2 cl Steviosalake
1 pasjonsfrukt
Fremgangsmåte: Shakes or siles i et nedkjølt cocktailglass. Toppen av en pasjonsfrukt flytende opp-ned.