Laget fra Scandic Maritim Catering er ett av de tre lagene som er klare for finalen i NM Community Catering 2020. Roger Veland (fra venstre), Tore Stalsberg, Stine Strand og Morten Holgersen er med på laget. (Foto: Morten Holt)
Laget fra Scandic Maritim Catering er ett av de tre lagene som er klare for finalen i NM Community Catering 2020. Roger Veland (fra venstre), Tore Stalsberg, Stine Strand og Morten Holgersen er med på laget. (Foto: Morten Holt)

Tre lag til finalen i NM Community Catering 2020

Lagene fra Scandic Maritim Catering i Haugesund, Universitetssykehuset Nord-Norge i Tromsø og Coor, Equinor Forus i Stavanger er klare for den avgjørende finalen i NM Community Catering 2020.

Publisert

Seks lag deltok i dag den den «lille» finalen i mesterkjøkkenet på Smak 2020, der tre av lagene slapp gjennom nåløyet er klare for superfinalen i morgen, onsdag 4. mars.

De tre lagene har altså allerede sikret seg en pallplass i NM Community Catering 2020 (personalrestaurant, kantine, institusjon og catering).

Jevnt om superfinaleplassene

Laget fra Coor, Equinor Forus, Stavanger er klar for onsdagens finale. Fra venstre Hanne Nilsen, Bettina Holka, Sindre Leikvoll Arnesen og Petra Roth-Høines. (Foto: Morten Holt)
Laget fra Coor, Equinor Forus, Stavanger er klar for onsdagens finale. Fra venstre Hanne Nilsen, Bettina Holka, Sindre Leikvoll Arnesen og Petra Roth-Høines. (Foto: Morten Holt)

Konferansier Svein Magnus Gjønvik fortalte at de var svært jevnt mellom de seks lagene, men det var til slutt Scandic Maritim Catering som var best med 101,7 poeng (av 110 oppnåelige poeng), med Coor, Equinor Forus på andreplass med 98,3 poeng og Universitetet Nord-Norge, Tromsø på tredje med 97,57 poeng.

Avgjøres onsdag ettermiddag

Universitetssykehuset Nord-Norge i Tromsø er klar for finalen i NM Community Catering 2020. Fra venstre Øystein Solberg, Rafael Solbakken, Grete Rafaelsen og Andreas Hansen. (Foto: Morten Holt)
Universitetssykehuset Nord-Norge i Tromsø er klar for finalen i NM Community Catering 2020. Fra venstre Øystein Solberg, Rafael Solbakken, Grete Rafaelsen og Andreas Hansen. (Foto: Morten Holt)

I morgen tidlig starter de tre lagene med blanke ark igjen. Det braker løs med de første laget allerede klokka 07.00. De tre lagene har service (levering) klokka 12.00, 13.30 og 15.00.

Asle Faannessen i arrangementstaben antar at premieutdelingen blir ved 16-16.30-tiden onsdag ettermiddag.

Disse lagene var med i den «lille» finalen i dag

1) Studentsamskipnaden i Oslo, Mat og Drikke

Even Rostad, Nook Sukboonya, Cato Løberg, Jeremy Heudron

2) Universitetssykehuset Nord-Norge, Tromsø

Grete Rafaelsen, Øystein Solberg, Rafael Solbakken, Andreas Hansen

3) Sodexo, Oslo

Hampus Malmquist, Albin Demyr, Rune Sandemoe (Brian Brunsvig)

4) Coor, Equinor Forus, Stavanger

Bettina Holka, Petra Roth-Høines, Sindre Leikvoll Arnesen, Hanne Nilsen

5) 4-service, Oslo Epicenter

Haasan Mohammed, Jeremy Louvet, Nora Skauli Sneltvedt, Lisa M. Skogn-Lunga

6) Scandic Maritim Catering, Haugesund

Tore Stalsberg, Morten Holgersen, Roger Veland, Stine Strand

Lik og følg gjerne magasinet Horeca på Facebook og Instagram (søkeord horecanytt)

Du kan abonnere på gratis nyhetsbrev fra magasinet Horeca/Horecanytt.no her

Her kan du abonnere på magasinet Horeca