Kine Willumsen blir hotelldirektør for Ytri Island Retreat på Træna.
Kine Willumsen blir hotelldirektør for Ytri Island Retreat på Træna.

Blir hotelldirektør for Ytri på Træna

Kine Willumsen blir hotelldirektør på det nye hotellet Ytri Island Retreat på Træna. Hun tiltrer i august.

Kine Willumsen har lang fartstid som hotelldirektør i Bodø. Nå skal hun lede det nye hotellet på Træna.
Kine Willumsen har lang fartstid som hotelldirektør i Bodø. Nå skal hun lede det nye hotellet på Træna.

Det kom inn over 80 søknader, og til slutt var det Kine Willumsen som ble ansatt som hotelldirektør for det kommende hotellet på Træna.

Fra hotelldirektør-stilling i Bodø

Willumsen har 15 års erfaring som hotelldirektør, og kommer fra stillingen som hotelldirektør på Quality Hotel Ramsalt, der hun har vært de siste fem årene – siden hotellets åpning.

Før det hadde hun 10 år som direktør på Thon Hotel Nordlys i Bodø.

Tidligere i år ble Willumsen utnevnt til årets hotelldirektør i hele Strawberry-konsernet, og i 2024 ble hun også kåret til årets hotelldirektør i Quality-kjeden.

– Spennende satsing i norsk reiseliv

High-end-hotellet Ytri er nå under bygging på Træna, og skal åpnes våren 2026
High-end-hotellet Ytri er nå under bygging på Træna, og skal åpnes våren 2026.

– Dette hotellprosjektet representerer etter min mening en av de mest spennende og nyskapende satsingene innen norsk reiseliv. Med sin unike beliggenhet ytterst i havet og en tydelig visjon om kvalitet og særpreg, har prosjektet et betydelig potensial til å tiltrekke seg både norske og internasjonale gjester. Ambisiøse eiere med et sterkt engasjement for bærekraft, lokal forankring og høy standard gjør dette til et prosjekt jeg virkelig gleder meg til å jobbe med, sier Kine Willumsen.

– Vi er begeistret for å ønske Willumsen velkommen som vår hotelldirektør for Ytri Island Retreat, og jeg ser frem til å samarbeide med henne for å gjøre Ytri Island Retreat til et av Norges beste hoteller, samt Træna til en spennende internasjonal destinasjon, sier styreleder Mikael Forselius.

Starter i august 2025

Hun tiltrer stillingen som hotelldirektør for Ytri Island Retreat 1. august. Hun flytter til Træna sammen med familien sin.

Nå som hotelldirektøren er på plass, starter prosessen med å rekruttere øvrige ledere og nøkkelpersonell til hotellet.

Hotellet planlegger åpning i april/mai 2026.

Lik og følg gjerne magasinet Horeca på Facebook og Instagram (søkeord horecanytt)

Du kan abonnere på gratis nyhetsbrev fra magasinet Horeca/Horecanytt.no her

Her kan du abonnere på magasinet Horeca

Powered by Labrador CMS